Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Február 22-én, szombaton 14 órakor a Veresegyház vendégeként kezdi meg a Pest megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2019/2020-as szezonjának tavaszi idényét a Gödöllői SK együttese. Az első hazai fellépés egy héttel később, vagyis: február 29-én, szombaton 14 órakor lesz, az ellen a pilisi gárda ellen, amely a napokban veszítette el vezetőedzőjét, a Ferihegyi úton halálos közúti balesetben elhunyt, Halgas Tibort.
Más, a helyi tizenegy számára kedvező történésekkel is szolgált a téli szünet. A versenybizottság kizárta a Nagykőrösi Kinizsi csapatát, miután kiderült, hogy a klub 50 millió forintos tartozást halmozott fel az MLSZ-szel szemben. Mivel Pozder Nenad formációja a tavaly szeptember végi mérkőzésen 1-0 arányú vereséget szenvedett az akkor fehér mezben játszott Nagykőröstől (képen), az eredmény törlését követően a GSK – őszi helyezésén egy pozíciót javítva – 18 ponttal, 22-25-ös gólkülönbséggel a 9. helyről várja a februári rajtot.