Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
„Az alsóparki vizes fejlesztések előkészítésének részeként el kell készíttetni egyes előzetes megalapozó szakértői anyagokat, hogy a megváltozott körülmények és új tényezők figyelembevételével kijelölhető legyen a fejlesztési tervezés tartalma: • a Hattyús-tó helyreállításának előkészítésére, • az alsóparki kutak hasznosítására (gyógyvíz-kút és a további két kút hasznosítása, többek között fürdő, illetve strand kialakításához, az uszodaprojekthez).”
Szó szerint ezeket a mondatokat tartalmazza az idei évre elfogadott gödöllői költségvetésről szóló előterjesztés. A feladatok elvégzésére 10 millió forintos forrást különítettek el 2015-re a döntéshozók. Aki elég régen él Gödöllőn, pontosan tudja, hogy egyik fejlesztési cél sem újkeletű. Mindkettő előélete hosszú év(tized)ekre nyúlik vissza. A kastéllyal szemközti Hattyús-tavat (a városi múzeum birtokában lévő korabeli képen) több mint 140 éve temették be, a termálvíz-kereső első fúrások pedig mintegy fél évszázada történtek meg.
Most ismét napirendre került a két téma, mint írják: a „rekreációs tervek előkészítése” okán. A projektek megvalósulásának időpontja azonban még mindig megjósolhatatlan…