Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
Január 30-án, pénteken, a délutáni órákban fennakadásokra lehet számítani a közúti közlekedésben az ország több pontján. Ennek oka, hogy a Magyar Szocialista Párt (MSZP) ekkorra hirdette meg tiltakozó autós felvonulását a január elejétől bevezetet új útdíj-rendszer ellen. A „tévútdíj” elnevezésre hallgató akciót elmondásuk szerint a minden hatástanulmányt nélkülöző, a környezetvédelmi alapelvekkel ellentétes és az embereket gátlástalanul sarcoló útdíjak bevezetése miatt rendezik meg.
Értesülésünk szerint az MSZP demonstrációja közvetlenül nem befolyásolja a Gödöllőn autózók haladását, mivel az M3-as autópálya városunkat érintő részénél nem lesz demonstráció. A Pest megyei tiltakozókat 14 órától az M3 -M0-ás csomópontban, a Budapest felé tartó bevezető szakaszon található Shell-benzinkút kamionparkolójába várják a szervezők. A konvoj innen – rendőrségi útvonalzárás mellett – az M3-as bevezető szakasza, a Városliget (Hősök tere), az Andrássy út és a Bajcsy-Zsilinszky utca érintésével közelíti meg az Alkotmány utcát, ahol ismertetik a rendezvény petícióját.