A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Napra pontosan 15 éve, 2010. április 12-én avatták fel a Jászóvár utca felől megközelíthető Boróka Egészségházat Gödöllőn. A családi háttérrel megvalósult beruházás Bók Károlyhoz, Kerepes korábbi polgármesteréhez (2001 és 2006 között) és felesége, dr. Orosz Orsolya szakorvos nevéhez köthető. A 180 négyzetméteres alapterületű (jelenleg három szinten működő) egészségház bőrgyógyászati, háziorvosi és hagyományos kínai orvoslás- akupunktúra, homeopátia szakrendelésekkel kezdte meg működését, amelyek az elmúlt másfél évtized alatt 20 szakterületet lefedő szakellátásra bővült.
A megnyitásakor a gödöllőiek és a környéken élők számára hiánypótlónak számított magánintézmény elmúlt 15 évéről Bók Károllyal, a Boróka Egészségházat működtető BOMM Egészségügyi és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Október 20-a és december 7-e között a háztartások életkörülményeit feltáró országos felmérést végeznek. Az adatfelvételt a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hajtja végre, kezdeményezője és koordinátora az Európai Központi Bank (EKB). A felmérés hazánkban 167 településen összesen 18 ezer háztartást érint, véletlenszerű kiválasztással. A kiválasztott települések között ott van Gödöllő is, így a helybéliek számíthatnak a megkeresésre.
A felmérés során megkérdezett háztartások válaszadásukkal hozzájárulnak ahhoz, hogy az európai döntéshozók minél pontosabb képet kapjanak a háztartások megélhetéséről, gazdálkodásáról. Az Európai Központi Bank a döntések minél körültekintőbb megalapozása érdekében igyekszik információkat gyűjteni az európai háztartások pénzügyi helyzetéről és fogyasztási szokásairól. A felmérés első szakasza az euro-övezet tagállamaiban 2010-ben és 2011-ben történt, ehhez csatlakozott idén Magyarország.
A kérdésekre kétféle módon lehet válaszolni: interneten vagy kérdező személyes közreműködésével. A háztartásokat felkereső kérdezők hivatalos igazolvánnyal rendelkeznek. A KSH az adatokat bizalmasan kezeli, felhasználásuk összesítve, egyedi azonosítás nélkül történik. A válaszoló háztartások 1.000 forintos étkezési-utalványt kapnak, míg a kérdőívet interneten kitöltő háztartások között összesen tíz darab táblagépet sorsolnak ki.