A Pilisi Parkerdő Budapest és tágabb környezetének több mint 60 ezer hektáros állami tulajdonú erdőterületét, azaz: zöldvagyonát kezeli. Ezek az erdők – benne a gödöllői és a valkói erdészethez tartozók is – biztosítják mintegy 3 millió ember számára a jó levegőt, a szél és zaj elleni védelmet, a mindennapi természetközeli sportolási és rekreációs lehetőségeket, miközben szintén ezek az erdők alkotják Budapest és agglomerációjának klímavédelmi zöld infrastruktúráját. A Pilisi Parkerdő szakmai tevékenysége sokrétű, felelőssége jelentős: nem csupán az erdők, hanem emberek és közösségek jóléte múlik rajta – olvasható a gazdasági társaság által kiadott sajtóközleményben.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter egy évre a képen látható dr. Jenes Barnabást, a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont főigazgató-helyettesét bízta meg a január 1-jétől gödöllői székhellyel működő Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatói feladatainak ellátásával – adta hírül a szaktárca sajtóirodája.
A tizenhárom agrár- és élelmiszergazdasághoz kapcsolódó kutatóintézet összevonásával, működésének összehangolásával létrejött központhoz további négy kutatóintézet gazdasági társaságként csatlakozik. Az új, csaknem 300 kutatót foglalkoztató intézmény révén egy olyan integrált agrárkutató hálózat jött létre, ami magas színvonalon képes a magyar agrárgazdaság versenyképességének növelését és a fenntartható fejlődését elősegítő gyakorlatorientált kutatási-fejlesztési-, valamint innovációs programok kidolgozására és végrehajtására, illetőleg nemzetközi szinten is jelentős méretű egységként kapcsolódhat a világ tudományos vérkeringésébe, amivel növelheti a hazai agrárkutatás elismertségét.