Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
Miként az elmúlt években rendszeresen, idén is az Ella Attila vezényelte Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéjére gyülekeztek a megemlékezők az október 23-i nemzeti ünnep gödöllői rendezvényén.
Gödöllőn most is beigazolódott: lehet együtt emlékezni az 1956-ban történtekre. A verőfényes napsütésben lezajlott esemény békessége és méltóságteljessége ezúttal is példaértékű volt. Egyfajta hagyománytörést csupán az jelentett, hogy az ünnepi beszédet nem a helyszínen tartózkodó polgármestertől, hanem helyettesétől, Tóth Tibortól hallgathatták meg az egybegyűltek. A fiatal várospolitikus szónoklatának záró üzenetében arra emlékeztetett, hogy 1956 októberének hősei mertek felelősséget és áldozatot vállalni, ami manapság egyre kevésbé jellemző.
A Horváth Zoltán által összeállított, prózai és zenei betétekkel egyaránt gazdagított ünnepi műsort a Gödöllői Fiatal Művészek Egyesülete tagjai, Herczenik Anna és Géczi András, valamint a zeneiskola két növendéke adták elő. Ezt követően a Gödöllőn működő társadalmi-, politikai- és civil szervezetek képviselőinek koszorúzásával zárult a városi megemlékezés, aminek helyszínéül a helyi Nemzetőrség egykori – napjainkban a Szent István Egyetem Tanárképző Intézete Szabadság úti – épületének kertje szolgált, ahol az áldozatok emléke előtt tisztelgők az egy évtizeddel ezelőtt felavatott kopjafánál rótták le kegyeletüket.
Az 1956-os forradalom 56. évfordulója kapcsán szervezett helyi program a Dózsa György úti köztemetőben folytatódott. Itt az emlékező utódok a gödöllői hősök, nevezetesen Kiss Antal és a 17 évesen halálos sebet kapott Balázsovich András sírjára helyezett virágokkal fejezték ki az ország szabadságáért több mint fél évszázada folytatott ellenállás során településünkön elhunyt forradalmárok iránti tiszteletüket.