A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Idén összesen 1 millió 284 ezer magánszemély nyújtott be személyi jövedelemadó (SZJA) bevallást 2011-re vonatkozóan a NAV Közép-magyarországi Regionális Adó Főigazgatóságához. A tavalyi SZJA-bevallások adatai szerint Pest megyében a Budaörsön élőknek a legmagasabb az egy főre jutó összevont jövedelmük, míg a ceglédi kistérség áll a tizenhatos lista végén.
Ami ebben a vonatkozásban a gödöllői kistérség helyzetét illeti, talán a se nem jó, se nem rossz jelző a legjobb kifejezés. Térségünkben 2.204.000 forint jutott átlagosan egy főre az 2011-es összevont jövedelmek alapján. A gödöllői kistérség a 7. a tizenhatos rangsorban, lemaradása fejenként 601 ezer forint a listavezető budaörsiekkel szemben. A listán előttünk állnak még a pilisvörösváriak, a dunakesziek, a szentendreiek, az érdiek és a sokak által követendő példaként emlegetett veresegyháziak. Verjük viszont a váciakat, illetve – többek között – a közeli aszódiakat is.