A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Napra pontosan 15 éve, 2010. április 12-én avatták fel a Jászóvár utca felől megközelíthető Boróka Egészségházat Gödöllőn. A családi háttérrel megvalósult beruházás Bók Károlyhoz, Kerepes korábbi polgármesteréhez (2001 és 2006 között) és felesége, dr. Orosz Orsolya szakorvos nevéhez köthető. A 180 négyzetméteres alapterületű (jelenleg három szinten működő) egészségház bőrgyógyászati, háziorvosi és hagyományos kínai orvoslás- akupunktúra, homeopátia szakrendelésekkel kezdte meg működését, amelyek az elmúlt másfél évtized alatt 20 szakterületet lefedő szakellátásra bővült.
A megnyitásakor a gödöllőiek és a környéken élők számára hiánypótlónak számított magánintézmény elmúlt 15 évéről Bók Károllyal, a Boróka Egészségházat működtető BOMM Egészségügyi és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Harmincadik születésnapján, szeptember 23-án 6 óra 30 perckor elfogták F. István gödöllői lakost, akivel szemben a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség folytat eljárást életveszélyt okozó testi sértés kísérlete bűntettének megalapozott gyanúja miatt.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata által kiadott közlemény szerint a Készenléti Rendőrség munkatársai által végrehajtott elfogási akcióban a Nemzeti Védelmi Szolgálat állománya is közreműködött.Egyébiránt a nyomozók remélték, hogy a támadó hamarosan előkerül, mivel szeptember 25-én lejáró szabadsága után jelentkeznie kellene a munkahelyén. Mindez okafogyottá vált, mert a Készenléti Rendőrség parancsnoka azonnali hatállyal megszűntette szolgálati viszonyát.
Amint arról korábban hírportálunk is beszámolt, szerdára virradóra a szolgálaton kívüli gödöllői rendőr egy baráti társasággal szórakozott az egyetemi bejárónál található vendéglátó-ipari egységben, miközben összeszólalkozott egy másik társaság tagjával. A vitát követően elhagyta a helyiséget, majd bozótvágó késsel és viperával tért vissza oda, hogy rendezze a konfliktust. Az eszközökkel megütötte és többször megvágta a szemtanúk elmondása szerint a földön összekuporodva védekező Cs. Gábort, és elmenekült. A képen látható sértett kórházba került, ahonnan sebei ellátása után kiengedték.