Újabb, a Deák Ferenc téren (Lumniczer Sándor és Szent János utcák torkolata) található önkormányzati tulajdonú bérlakások kiutalásáról – ha úgy tetszik: bérleti szerződésének meghosszabbításáról – született döntés a gödöllői képviselőtestület november 21-i tanácskozásán. Hogy, hogy nem, ezúttal is akadt elgondolkodtató, nem jogilag, hanem sokkal inkább erkölcsileg megkérdőjelezhető eset.
A vendéglátós és turisztikai attrakciónak számító cégek 2024. január 1-től élesedő jogszabály szerint pénzforgalmi adatküldésre kötelezhetők. Ha pedig forgalmuk átlépi a 12 millió forintot, nagyon kell figyelniük, mert nekik kötelező az NTAK adatszolgáltatás.
Január 22-én – arra emlékezve, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon végzett a Himnusz kéziratának letisztázásával – a Művészetek Háza színháztermében rendezték meg Magyar Kultúra Napi városi ünnepséget.
A színvonalas zenei és prózai betétműsorokkal kísért eseményen ezúttal is átadták a helyi önkormányzat által tizenhárom évvel ezelőtt alapított Gödöllő Kultúrájáért díjat. Az elismerő cím odaítéléséről a gödöllői képviselőtestület tagjai december 8-i ülésükön határoztak. Az előzetesen közzétett felhívásban öt magánszemélyre és egy közösségre érkezett jelölés. Városvezetőink döntése végül Őriné Nagy Cecíliára, a Gödöllői Városi Múzeum muzeológusára, valamint Fodor Lászlóra, a Fréderic Chopin Zeneiskola klarinét- és szolfézstanárára, a Hot Jazz Band oszlopos tagjára esett.
Őriné Nagy Cecília a gödöllői művésztelep hagyatékának ápolásáért és széleskörű muzeológusi ténykedése, kutatómunkája elismeréseként, Fodor László pedig igényes, színvonalas és sokszínű zenei tevékenységéért vehette át a városi kitüntetést és az azzal járó pénzjutalmat.