A Pilisi Parkerdő Budapest és tágabb környezetének több mint 60 ezer hektáros állami tulajdonú erdőterületét, azaz: zöldvagyonát kezeli. Ezek az erdők – benne a gödöllői és a valkói erdészethez tartozók is – biztosítják mintegy 3 millió ember számára a jó levegőt, a szél és zaj elleni védelmet, a mindennapi természetközeli sportolási és rekreációs lehetőségeket, miközben szintén ezek az erdők alkotják Budapest és agglomerációjának klímavédelmi zöld infrastruktúráját. A Pilisi Parkerdő szakmai tevékenysége sokrétű, felelőssége jelentős: nem csupán az erdők, hanem emberek és közösségek jóléte múlik rajta – olvasható a gazdasági társaság által kiadott sajtóközleményben.
Egyes hírportálok értesülése szerint véglegessé vált, hogy – bár tavaly nyáron bruttó 225 millió forintért megvásárolta a négy hektáros dobogói területet – az állami tulajdonban lévő Magyar Posta Zrt. nem építteti meg logisztikai bázisát Gödöllő határában, a bezárás előtt álló Sony-gyár szomszédságában.
A gödöllői költségvetés bevételi oldala (iparűzési adó kiesés) és az elektronikai óriás helyi üzemében felszabaduló munkaerő számára kedvezőtlen döntés – pestiesen szólva – lógott a levegőben, hiszen a posta-projekt tárgyában kiírt közbeszerzési eljárás elsőre eredménytelenül zárult, a második forduló elrendelését pedig igencsak halogatták az illetékesek.
Mára kiderült, hogy a többmilliárdos beruházással kapcsolatos elképzelés időpontjához képest jelentős átrendeződés történt a levélpiacon, ami a terv újragondolására késztette a posta irányítóit. Az emberek közötti elektronikus kommunikáció elterjedése egyre inkább háttérbe szorítja a postai szolgáltatások, különös tekintettel a levélküldemények igénybevételét, ami a gyakorlatban a stagnálás jeleit mutatja. A tendencia nem csak hazánkra jellemző, a kontinens más országaiban is ez a tapasztalat. A szakértők véleménye szerint szinte kizárható, hogy ez a folyamat kedvező fordulatot vesz a postai szolgáltatások 2013-tól esedékes liberalizációjáig.