Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Szinte minden tagozaton érmeket söpörtek be a gödöllői központú Szent István Egyetem hallgatói a Debreceni Egyetemen – 12 év után – megrendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Agrártudományi Szekciójának díjkiosztóján. Az összesen 27 tagozatban értékelt csaknem 300 pályamű közül minden eddiginél több, körülbelül 300 rátermett fiatal kutató a Szent István Egyetem campusairól érkezett. Az ágazatban kiosztott helyezések közül 70 alkalommal zsebeltek be elismerést a Szent István Egyetem tanulói. A szakmai zsűri 9 SZIE-s tehetség nyakába akasztott aranyérmet, 15 hallgató munkásságát ezüstmedállal, 22 tudósjelölt fáradozásait pedig bronzmedállal jutalmazta, ezeken felül pedig 22 SZIE tanuló OTDK szereplését különdíjjal jutalmazták – derül ki a SZIE Médiaközpontjának munkatársa által hírportálunkhoz eljuttatott sajtóközleményből.
A dobogós elismerések mellett az ítészek két különleges díjat is odaítéltek az arra leginkább alkalmasnak vélt tudósjelöltek számára. Az egyik a prezentációs különdíj, a másik pedig az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által életre hívott Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíja. A Mindentudás Egyetemével korábban közösen meghirdetett OTDT TDK Prezentációs Díjat hagyományaira építve három hallgatónak ítélik oda, akik magas színvonalú prezentációt tartottak a jeles összejövetelen. A TDK Prezentációs Díj odaítélése kétfordulós versenyben történik. Az első fordulót az OTDK-n nyújtott teljesítmény adja, a második forduló meghívásos rendszerben a Magyar Tudományos Akadémián megrendezett konferencia keretében valósul majd meg. Az idei évben erre a rangos eseményre Gál János kapott megtisztelő meghívást a Nagy hidrosztatikus nyomáskezelés hatása a trappista sajt érésére című előadásával. A Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíját – Az őszi káposztarepce leptoszfériás és szklerotíniás betegsége című munkája, valamint egyetemi pályafutása alatt tanúsított kimagasló teljesítményéért – Bagi Bianka vehette át.