Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Március 9-én új adással jelentkezett a TÉRFÉL, a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös magazinműsora a sportról, Gödöllő sportjáról, illetve a gödöllői térség sportjáról. Az idei harmadik, mindent egybevetve 18. részben az alábbi három témakört követhetik figyelemmel az érdeklődők.
A VUELTA SE országos bajnok együttes kéziszer-csapata lett az elmúlt év legjobb formációja Gödöllőn Sport és művészet. Talán ezekkel a szavakkal fejezhető ki legjobban a csinos hölgyek által művelt ritmikus gimnasztika. A sportág gödöllői képviselőivel, a VUELTA Sportegyesület szakosztályvezetőjével, Ladányi Beatrixszal és az együttes kéziszer-csapat tagjaként 2017 őszén bajnoki címet szerzett Csomai Renátával beszélgettünk. Tudták, hogy már férfiak is űzik a sportágat?
Tucatnyi bajnoki címmel és érmes helyezésekkel zárták a fedett pályás idényt a Gödöllői EAC atlétái Pazar, érmekben gazdag fedett pályás szezont tudhatnak maguk mögött a Gödöllői EAC atlétika szakosztályának felnőtt és utánpótlás korú sportolói. A sikerekről és a szabadtéri idényre vonatkozó tervekről dr. Kriszt Balázs szakosztályvezetőt és Simonváros Csanád rúdugró országos bajnokot kérdeztük. A 19 éves, júliusban junior világbajnokságon induló sportoló idén 520 centimétert szeretne teljesíteni.
Négy év telt el, hogy megígérték, mégsem készült el a gödöllői versenyuszoda. Miért? Csaknem 1500 napja ígérték meg, négy év azonban nem volt elég, hogy elkezdődjön a gödöllői versenyuszoda építése. Meddig kell még várni, hogy a kivitelező nekiláthasson a hiánypótló beruházás megvalósításához? A legfrissebb fejleményekről Vécsey László, a gödöllői központú választókerület kormánypárti országgyűlési képviselője adott tájékoztatást. A honatya bizakodó, hogy március végén megtörténhet az első kapavágás.