Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
December 17-én, a késő délutáni órákban rendezte meg hagyományos évzáró ünnepségét a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest Megyei Igazgatósága a budapesti Vármegyeháza dísztermében. Az eseményen számos elismerést adtak át.
Az aktív focistáknak, fiataloknak és felnőtteknek, valamint a labdarúgásban dolgozó sportvezetőknek egyaránt kijutott a díjazásból. A jutalmazottak körében városunkból Hanzl József volt érintett, aki – további hét személy társaságában – az 1997-ben alapított „Pest megye labdarúgásáért” elnevezésű kitüntetést és díszoklevelet érdemelte ki munkássága elismeréseként.
Aki figyelemmel követi a gödöllői fociéletet, pontosan tudja, hogy Hanzl József az elmúlt bő két évtizedben szinte éjt nappallá téve dolgozik technikai vezetőként a helyi labdarúgókért. Nem túlzás: hóban, fagyban, sárban és rekkenő hőségben. Megbízhatóan, mindenki megelégedésére, magas színvonalon.
Hanzl József a gödöllői labdarúgó klubban végzett tevékenységéért korábban már részesült helyi elismerésben. A Táncsics Mihály úti sportcentrum átadásakor vett át díjat a polgármestertől, illetőleg idén februárban a Gödöllői Sport Közalapítvány kuratóriumának tagjai neki ítélték oda a Gödöllő Sportjáért kitüntető címet.