Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Nem fizet közterület-használati díjat a vállalkozó a gödöllői utasváró-felépítményekért

2025-09-28 16:50:32

Szeptember 18-án tartotta meg az idei év első őszi munkaülését a gödöllői önkormányzat. A városatyák – mások mellett – az alábbi kérdésekben is állást foglaltak:

• Ha semmi rendkívüli nem jön közbe, ebben az évben még háromszor találkoznak a gödöllői képviselőtestület tagjai munkaülésen: október 16-án, november 20-án, illetve december 11-én. Mindhárom időpont csütörtöki napra esik. A novemberi dátum más szempontból is érdekes lehet, hiszen ezen a napon rendezik meg az évente legalább egy alkalommal kötelező közmeghallgatást, ahol a „nép” is kérdezhet és kifejtheti véleményét.

• A városatyák meghatározták két, nem lakáscélú önkormányzati tulajdonú ingatlan bérbeadásának feltételeit. A leendő bérlő(k) 5 év + 5 év előbérleti joggal köthet(nek) majd szerződést.
Az Ady sétány 54/A. alatt lévő 13 négyzetméteres ingatlan helyiségbérleti díjának irányára nettó 27.000 forint/hó.
A Palotakert 16. földszint 4. szám alatti 38 négyzetméteres ingatlan helyiségbérleti díjának irányára nettó 65.000 forint/hó.

• Három évig, 2028. szeptember 30-ig a Dombvidék Kosárközösségi Egyesület térítésmentesen használhatja a Kazinczy körút 34. szám alatti ingatlant és a hozzá tartozó területet. A használónak a közüzemi díjakat (áram, földgáz) meg kell térítenie.

• Miután a gödöllői képviselők (is) zöld utat biztosítottak a polgármesteri indítványnak, október 1-jétől Kerepes városának önkormányzata csatlakozhat a Versenyképes Járások program helyi koordinálásában kulcsszerepet betöltő Gödöllői Többcélú Kistérségi Társuláshoz.

• A következő öt évben a váci székhelyű Servitum Reklám Kft. üzemeltetheti az általa finanszírozott és létesített, a cég tulajdonát képező 20 darab GEOMER típusú, a helyi buszmegállókban található utasváró-felépítményt településünkön. A vállalkozás által igénybe vett közterületek használatáért a gödöllői önkormányzat használati díjat nem számít fel.


Kulturális programok a gödöllői kastélyban
Kulturális programok a gödöllői kastélyban

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online