Kéményseprővel találkozni csak akkor hoz szerencsét, ha az otthonunkban találkozunk velük, amikor a házunk kéményét ellenőrzik. Ha jól működik az égéstermék-elvezetőnk, biztonságban tudhatjuk otthonunkat, családunkat. Magánszemélyeknek a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők a családi házakhoz nem mennek ki automatikusan. Az ellenőrzéshez időpontot kell egyeztetni. Az időpontfoglalás, ellenőrzés és – ha szükséges – a tisztítás is ingyenes. Ahol szilárd tüzelővel fűtenek ott évente egyszer, ahol gázzal, ott kétévente egyszer ingyenes a kéményellenőrzés – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Szeptember 20-án, a kora délelőtti órákban a 2026. évi MEFOB Fesztivál Gödöllőn történő megrendezéséről írt alá szándéknyilatkozatot a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE).Az országos egyetemi-főiskolai sportfesztivál fővédnöke, Hankó Balázs felsőoktatásért is felelős kulturális és innovációs miniszter, aki személyesen vett részt a megújult aula előtti téren lezajlott eseményen, majd rajthoz állt az I. MATE Félmaraton utcai futóversenyen.
A MATE részéről dr. Gyuricza Csaba rektor, a MEFS nevében pedig Mocsai Lajos elnök látta el kézjegyével a dokumentumot, amiben – mások mellett – megfogalmazódik, hogy mindkét szervezet közös célja a felsőoktatási hallgatók sportolási lehetőségeinek bővítése, az egészséges életmód népszerűsítése és a sport közösségformáló erejének erősítése.