Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Labdarúgás: kezdhet megbarátkozni a bajnoki címmel a gödöllői tizenegy

2025-05-28 21:17:03

Eredetileg április 27-én játszották volna le ezt a mérkőzést, ám a gödöllői csapat kupaérdekeltségei (megnyert Amatőr Kupa- és Pest vármegyei Kupa-döntők) miatt a szakvezetés megegyezett a Perbál illetékeseivel a halasztásról. Így történt meg, hogy május 28-án villanyfényes ütközet helyszíne volt a Táncsics Mihály úti Szűcs Lajos sportcentrum.
Az összecsapás végkimenetele valójában a hazaiak számára bírt jelentős fontossággal, hiszen a gödöllői győzelem azt eredményezte, hogy városunk tizenegye – feltéve, hogy az utolsó, május 31-i fordulóban rivális Dunavarsány legyőzi a biztos bronzérmes Pilist – egy Budakalász (13. hely) elleni szombati döntetlennel is bajnoki címet szerez.

A 2024/2025-ös bajnoki idény méltó és sportszerű befejezése azonban „megkövetelte”, hogy városunk tizenegye mind a Perbál, mind a Budakalász ellen győzelemmel örvendeztesse meg szurkolóit.

Az első, szerdai kihívás teljesítése jól kezdődött, hiszen a 6. percben Tóth-Ilkó Áron magabiztosan értékesítette a Barát Viktor buktatásáért megítélt büntetőt: ballal a perbáli kapu bal alsó sarkát csipkézte ki.  A gödöllői fölény a vezetés birtokában még inkább érződött, szűk félóra elteltével pedig Koziorowski Richárd megduplázta a hazai vezetést.
A második játékrészben egy ideig nem sok említésre méltó esemény történt, a 62. percben azonban – egyfajta intő jelként – Győrik Dávid révén szépített a Perbál. Ennél többre azonban nem futotta a mérkőzést a csereként beállt Denis Brkic kiállítása miatt (87. perc) emberhátrányban befejező vendégeknek, így városunk tizenegye révbe ért. A hétközi gödöllői siker egyben azt is jelenti, hogy Sipeki István társulata már egy döntetlennel is bajnoki címet ünnepelhet május utolsó napján.

Pest vármegyei I. osztályú bajnokság, 25. forduló:
Gödöllői SK – Perbál SC 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Tóth-Ilkó Áron (11-esből), Koziorowski Richárd, illetve Győrik Dávid. 
A Gödöllői SK csapata 76 ponttal, 79-22-es gólkülönbséggel a tabella 1. helyén áll a 2024/2025-ös Pest vármegyei I. osztályú bajnokságban.
Következik: Gödöllői SK – Budakalászi MSE május 31., szombat 17 óra (Pest vármegyei I. osztály, 30., utolsó. forduló), Szűcs Lajos Sportcentrum.


Online kaszinók
Magyarország
magyar online casino

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online