FIZETETT POLITIKAI HIRDETÉS • Egy település adottságai csak lehetőségek – a fejlődést az emberek, a vezetők és a cselekvés teremti meg. Ennek a szellemében indítottuk el azokat a fejlesztéseket, amelyek mára nemcsak láthatóvá, hanem elérhetővé is váltak. Egy éve lettem a térség választókerületi elnöke. Miniszterként olyan eszköztár és kapcsolatrendszer áll rendelkezésemre, amellyel már ebben az egy évben el tudtam intézni számos eddig megoldatlan, vagy elakadt ügyet. Ehhez kellettek a helyi partnerségek is, amelyek rendkívül sokat erősödtek ebben az időszakban. Az elmúlt szűk egy év munkáját folytatni, az együtt kitűzött célokat pedig megvalósítani szeretném. Egészségügy, kultúra, oktatás, sport. Együtt léptünk eddig is, és összetartó közösségként együtt kell előre lépnünk közös ügyeinkben a jövőben is.
Április 9-én, szerdán 6 órától április 10-én, csütörtökön 6 óráig huszonnégy órás sebességellenőrzést – úgynevezett, Speedmarathont – hajtott végre az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL). A police.hu oldalon megjelent tájékoztatás szerint országosan mintegy 1.300 helyszínen 333.321 ellenőrzést hajtottak végre. A műszerek által rögzítettek alapján 6.017 olyan sofőr volt (1,8%), aki túllépte a megengedett sebességet.
A szóban forgó időszakban Gödöllőn az Isaszegi út 83. előtt, valamint a 3-as számú főút, incsői lakópark bejáratánál (33.430 méterszelvény) volt speedmarathon-sebességmérés. Érdeklődésünkre a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Osztálya arról tájékoztatta hírportálunkat, hogy az említett két mérési helyszínen összesen 560 járművet ellenőriztek a Gödöllői Rendőrkapitányság munkatársai. Az ellenőrzések egyikében sem történt olyan mértékű sebességtúllépés, ami indokolta volna a rendőri intézkedést.