November 30-án, vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ilyenkor harminchárom százalékkal több lakástűzhöz riasztják a katasztrófavédelem tűzoltóegységeit, mint máskor. Egy átlagos napon 18 otthon gyullad ki, advent idején ez a szám megemelkedik, akár óránként kigyulladhat egy lakóház – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
NB II. Észak-Kelet csoport alsóházi (9-16. hely) rájátszás, 3. forduló: Gödöllői KC – Hajdúböszörményi TE 31-23 (12-12)
Csoportelső a harmadik helyezett ellen! Röviden így foglalható össze a riválisok összecsapásának beharangozója. A csapatok közeli pozíciói valójában csupán az első félidőben bizonyultak mérvadónak, miután a második játékrészt három egymás utáni góllal kezdő gödöllőiek fokozatosan őrölték fel a hajdúböszörményiek erejét. Bartos Gábor együttesének legeredményesebb tagja a 7 találatig jutott Farkas Domonkos volt.
A Gödöllői KC férficsapata 14 ponttal, 274-242-es gólkülönbséggel az NB II. Észak-Kelet csoport alsóházi tabellájának 1. helyén áll. Következik: Hajdúnánás Kézilabda NKFT – Gödöllői KC április 12., szombat 18 óra.