Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Egyhavi jutalmat érdemelt Gémesi György és „puccskísérletező” helyettese, Bárdy Péter

2024-12-12 18:43:50

Azok után, hogy a városunkat irányító képviselőtestület tagjai október 24-én – 9 igen, 4 nem és 1 tartózkodás szavazati aránnyal – háromhavi végkielégítésen túl, háromhavi jutalmat (járulékok nélkül 2.983.500 forint) szavaztak meg Bajkó Norbert szeptember 30-ával leköszönt alpolgármesternek, december 12-én jóváhagyták, hogy Gémesi György polgármester és első számú helyettese, a város első embere szerint a sunyi módszerrel végrehajtott lokálpatrióta klubos puccskísérletet október 24-én bejelentő Bárdy Péter egy-egy havi illetményüknek megfelelő jutalomban részesüljenek.

Az előterjesztés indoklásában az szerepelt, hogy a városi csúcsgórék – akik, ellentétben a helyi intézmények és gazdasági társaságok dolgozóival, az elmúlt öt évben nem részesültek jutalomban – a település biztonságos gazdálkodásának megteremtéséért és folyamatos fenntartása érdekében végzett tevékenységük elismeréseként (a mindennapjait önkormányzati bérlakásban töltő előterjesztő, Varga Gyöngyi nagy valószínűséggel nem az elbukott szállodaperre és a városháza-beruházás alakulására gondolhatott) élvezhetik a plusz anyagi megbecsülést.

Az érintettek tartózkodása miatt „csak” 12 igenes szavazati aránnyal végződött döntés értelmében, év végi különpénzként – az egy napirenddel korábban elfogadott fizetésemelés alapján – Gémesi György bruttó 2.061.900 forintra, míg Bárdy Péter bruttó 1.855.700 forintra tarthat igényt.

Az előterjesztés tárgyalása során Kovács Barnabás (Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület, TEVE) kérdést tett fel azzal kapcsolatosan, hogy a „tábornokok” mellett kapnak-e jutalmat „katonák”. Hogy milyen választ kapott, az alábbi képsorokból kiderül.



Online kaszinók
Magyarország
magyar online casino

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online