Vízilabda OB 2: bronzéremmel zárta első harmadosztályú bajnoki idényét a gödöllői csapat

2024-06-08 20:15:38

Június 8-án lejátszották az OB 2-es vízilabda-bajnokság 1-4. helyekért zajló rájátszása harmadik, egyben utolsó fordulójának mérkőzéseit a Gödöllő Városi és Térségi Uszoda versenymedencéjében. A Petlyánszki Péter és Kiss Gergely szakmai irányításával készülő gödöllői együttes két összecsapásban volt érdekelt. Íme, a részletek:

GEAC-MSA – Alarm Sensor-Aquatics UVSC
(Miskolc) 19-10 (3-1, 6-2, 6-3, 4-4)
Gödöllői góllövők: Kudella Máté (5), Szabó Gergő (3), Rausch Ákos, Fleischinger Norman, Rezessy Ádám, Lesták András (2-2-2-2), Csima Ferenc, Németh Botond, Medvegy Tamás.

MATE-GEAC-MSA – Semmelweis Egyetem SK 8-12
(2-4, 1-3, 3-2, 2-3)
Gödöllői góllövők: Németh Botond, Kudella Máté (2-2), Rausch Ákos, Fleischinger Norman, Sárközy Benjámin, Csima Ferenc.

Hat mérkőzés alapján a gödöllői csapat 8 ponttal, 78-67-es gólkülönbséggel a 3. helyen végzett a szakosztály történetének első OB 2-es bajnoki idényében. További sorrend: 1. Semmelweis Egyetem 13 pont 2. ELTE-BEAC 13 pont 4. UVSC Miskolc 0 pont

A gödöllői legénység a 2023/2024-es bajnoki szezonban összesen 20 tétmérkőzést játszott. Mérlege: 13 győzelem, 3 döntetlen és 4 vereség, ami 252 lőtt- és 188 kapott góllal társult. A gödöllőiek házi gólkirálya Kudella Máté lett 73 találattal, amik közül 18 büntetőből született.