Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, miután május 6-án, hosszan tartó súlyos betegségben, életének 79. évében elhunyt Fazekas László (1947-2026), az Újpesti Dózsa (1965-1980) és a magyar labdarúgó-válogatott (1968-1983) korábbi kiválósága, aki 92 alkalommal öltötte magára a címeres mezt.
Öt személygépkocsi ráfutásos balesetet szenvedett március 7-én, a délutáni órákban az M3-as autópálya 26-os kilométerénél, Gödöllő közelében. Az öt autóban összesen kilenc ember utazott, az összetört autók forgalmi akadályt okoztak. A gödöllői hivatásos tűzoltók áramtalanították és átvizsgálták a járműveket, majd biztosították a helyszínt – tudatta hírportálunkkal Csámpai Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Fotó: PMKI Gödöllő HTP