Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
NB II. Északi-csoport, 17. forduló: Gödöllői KC – Pilisvörösvári KSK 33-27 (19-19)
Egy, a 17. fordulóból május utolsó csütörtökjére halasztott mérkőzéssel zárta a 2020/2021-es bajnoki idényt a gödöllői csapat, amelynek már csak matematikai esélye volt arra, hogy elbukja a 4. helyet. Ehhez képest a pilisvörösváriak úgy léphettek pályára Gödöllőn, hogy a 8. pozíciónál hátrébb nem végezhetnek a koronavírus-járvány miatt igencsak zaklatott körülmények között lezajlott pontvadászatban.
Az első játékrészben még nem igazán bírtak egymással a csapatok, ám a térfélcserét követően a gödöllőiek magasabb fokozatra kapcsoltak, támadásaikat nagyobb hatékonysággal váltották gólra, így bebiztosították győzelmüket, ami a legjobb nem dobogós helyet éri számukra.
A Gödöllői KC férficsapata a 2020/2021-es bajnoki idényben 29 ponttal (14 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség), 667-631-es gólkülönbséggel a 4. helyen végzett az NB II. Északi-csoportjának tabelláján.