A gödöllői képviselőtestület tagjai a május 22-én lezajlott tanácskozásukon vitatták meg a település előző évi gazdálkodásáról szóló beszámolót. A várost irányító grémium május 11 igen szavazattal (lokálpatrióta klubos képviselők és Kovács Barnabás – TEVE Egyesület) és 3 tartózkodással (GDL Pelikános képviselők) elfogadta azt a határozati javaslatot, amit Gödöllő 2024. évi zárszámadásával kapcsolatosan a döntés-előkészítők megfogalmaztak.
Akárcsak tavaly, idén is májusban érkezett el az a pillanat, amikor a várost irányító grémium tagjai megismerhették a Gödöllő Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság egy évvel korábban végzett tűzvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, amit május 22-én Szigeti Róbert tűzoltó alezredes, gödöllői tűzoltóparancsnok és Kristóf Sándor tűzoltó alezredes, a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője terjesztett a városatyák elé.
Október 9-én, a reggeli órákban egy hölgyet ütött el egy személygépkocsi Gödöllőn, a Kornya Mihály utca és a Röges utca kereszteződésében. A szemtanúk elmondása szerint a jármű a Röges utcából kanyarodott balra, és – eddig tisztázatlan okokból – elgázolta a gyalogosan közlekedő nőt.
A helyszínre a rendőrséget és mentőket is riasztották. Az Országos Mentőszolgálat munkatársa arról tájékoztatta hírportálunkat, hogy a bajba jutott idős hölgyet a mentők – a helyszíni ellátást követően – végtag-törés és belső sérülés gyanújával, stabil állapotban szállították kórházba. Olvasói fotó