A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Április 20-án immár 21. alkalommal jelentkezik a TÉRFÉL, a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös magazinműsora a sportról. Az idei hatodik adásban három, aktuális és érdekes témára fókuszáltak a stúdió vendégei. Íme:
Másodszor rendeznek sportnapot Kistarcsán Május 5-én második alkalommal rendezik meg a Kistarcsai Sportnapot. Az esemény programjairól Szemán Gergely, a Városi Művelődési és Sportközpont Nonprofit Közhasznú Kft. sportreferense adott tájékoztatást.
Világbajnokságon jártak a gödöllői akrobatikus tornászok Április elején világbajnokságon jártak a Gödöllői Grassalkovich SE akrobatikus tornászai. A versenyről, valamint a látványos sportág rejtelmeiről Alton Andrea edzővel, nemzetközi minősítésű bíróval és Kőhler Ákos vezetőedzővel, egyesületi elnökkel beszélgettünk.
Kerékpáros tehetségkutató-verseny az alsóparki majálison A gödöllői majális egyik legnagyobb attrakciója a BIKE-Zone Gödöllő Kerékpáros Egyesület által meghirdetett tehetségkutató utánpótlás-verseny lesz. A bringás megmérettetés részleteiről Rigó Zsolt elnökhelyettes és Kiss András utánpótlásért felelő ügyvezető osztotta meg gondolatait.