Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
Két gödöllői csapat is érdekelt volt a Pest megyei Kupa 3. fordulójában. A 16 párosítás úgy hozta, hogy a Pest megyei I. osztályban második Gödöllői SK a megyei másodosztály Északi-csoportjának éllovasához látogatott, míg a megyei harmadosztály Közép A-csoportjában listavezető Gödöllői EAC a megyei második liga Északi-csoportjának 6. helyezettjét, az Isaszeget fogadta.
A Pest megyei elitbajnokságban tavasszal még veretlen gödöllői együttes már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás sorsát, így a térfélcserét követően bőven belefért a lelkesedésükért feltétlenül dicsérhető hazaiak szépítése. A gödöllői egyetem – utolsó percekben emberhátrányban játszó –csapata gól nélküli meccsen harcolta ki a folytatást.
Pest megyei Kupa, 3. forduló: Szentendre VSE – Gödöllői SK 1-3 (0-3) Gödöllői góllövők: Koziorowski Richárd (2), Mudroch Mendel.