Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
Lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – szabadlábon hagyása mellett – eljárást folytat a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya D. Attila 46 éves budapesti lakos ellen. Az ügyben jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a 46 éves férfi december 15-én, 12 óra körüli időben egy péceli parkoló előtt leállított tehergépkocsi vezetőfülkéjéből – kihasználva annak nyitott állapotát – eltulajdonította a sértett táskáját, amiben személyes iratok és készpénz volt.
A tulajdonos észlelte a bűncselekmény elkövetését és D. Attilát a rendőrök kiérkezéséig a helyszínen visszatartotta. A gödöllői kapitányság isaszegi rendőrőrsének járőrei a 46 éves férfit elfogták és előállították, majd a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki. Elszámoltatása során elismerte a bűncselekmény elkövetését. A ruházatátvizsgálás során az eltulajdonított tárgyak hiánytalanul meglettek a férfinél. Forrás: police.hu