Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
Emlékezzünk Göncz Árpádra, a harmadik magyar köztársaság első, tisztségét 1990-től tíz éven át betöltő elnökére! Temetésének napján, Gödöllőn is fejet hajtunk az egykori államfő emléke előtt. Helyezze el Ön is az emlékezés virágát, gyújtson egy szál gyertyát a Szabadság téren, a polgármesteri hivatal épülete előtt: november 6-án, pénteken 14 és 17 óra között – tájékozatták szerkesztőségünket az esemény szervezői.