Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Az ötödik fordulóban mindkét gödöllői csapat október 12-én lépett pályára. Az eddig száz százalékos MAG-LOG Gyöngyösön tett látogatást, és – temérdek helyzetet elpuskázva – nem várt zakóba futott bele az igencsak gólszegény ütközeten. Az egyetemi formációnak tekinthető Főnix ISE társulata a debreceni felsőoktatási intézmény égisze alatt játszó DEAC együttesét fogadta a SZIE-sportcsarnokban, és – sajnos – asszisztált a látogatók fölényes sikeréhez.
NB II., Keleti-csoport, 5. forduló: Energia SC Gyöngyös – MAG-LOG Team CFT Gödöllő 2-1 (2-0) Gödöllői gól: Farkas Péter. Négy mérkőzés alapján a MAG-LOG Gödöllő csapata 9 ponttal, 21-12-es gólkülönbséggel a 7. a csoport tabelláján.
Főnix ISE – Debreceni EAC 2-11 (2-4) Gödöllői gólszerzők: Kiss Róbert, Várhelyi Kristóf. A Főnix ISE együttese 3 ponntal, 10-60-as gólkülönbséggel a 12. helyet foglalja el a csoport táblázatán.