Ukrán-magyar bűnszervezetet számoltak fel a nyomozók. 830 millió forint vagyont elvontak az öt gyanúsítottól, akik közül négyet a bíróság már le is tartóztatott, míg egynek bűnügyi felügyeletét rendelte el.
Mondok Zoltán rendőr alezredes tavaly szeptember közepe óta áll a Gödöllői Rendőrkapitányság élén. Megbízatása után két nappal tájékoztatta a helyi képviselőtestület tagságát a Petőfi Sándor utcai rendvédelmi egység 2024-es munkájáról, közel kilenc hónappal később pedig a 26 település közrendjéért és közbiztonságáért felelős kapitányság 2025-ben végzett – Gödöllőre vonatkozó – tevékenységéről adott számot.
Az elmúlt szezonban még csak egy, az új bajnoki idényben azonban már két gödöllői futsal-csapat érdekelt a másodosztályú pontvadászat Keleti-csoportjában. A Magyar Kupa első fordulójában a Dunakeszi Kinizsi egységét – Nagy Roland és Magyar Zsolt (2-2), illetve Varsányi Botond, valamint Molnár Márton góljaival – 6-2 arányban felülmúló MAG-LOG Team CFT Gödöllő legutóbb a 25. helyen végzett az NB II-ben, az egyetemi hallgatókból verbuválódott Főnix Ifjúsági SE társulata viszont abszolút újonc. Azonosságnak számít, hogy mindkét formáció a Szent István Egyetem sportcsarnokában fogadja riválisait. Egymás ellen november 30-án játszanak. Az első fordulóban csak a FISE gárdája lépett pályára, mivel a MAG-LOG-osok meccsét a vendéglátó Alukonstrukt Ezüstcsikó KHE teremgondja miatt december 11-ére halasztották. Az újonc bemutatkozása jócskán hagyott kívánnivalót maga után…
NB II., Keleti-csoport, 1. forduló: Főnix ISE – Csenger Petőfi DSZ SE 1-22 (0-10) Gödöllői gólszerző: Jakab Máté (22. perc)