A Roadpol Alcohol & Drugs Marathon 24 órás ellenőrzése során a gödöllői rendőrök ismét olyan járművezetővel szemben intézkedtek, aki súlyosan megszegte a közlekedési szabályokat – olvasható a police.hu oldalon.
Kéményseprővel találkozni csak akkor hoz szerencsét, ha az otthonunkban találkozunk velük, amikor a házunk kéményét ellenőrzik. Ha jól működik az égéstermék-elvezetőnk, biztonságban tudhatjuk otthonunkat, családunkat. Magánszemélyeknek a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők a családi házakhoz nem mennek ki automatikusan. Az ellenőrzéshez időpontot kell egyeztetni. Az időpontfoglalás, ellenőrzés és – ha szükséges – a tisztítás is ingyenes. Ahol szilárd tüzelővel fűtenek ott évente egyszer, ahol gázzal, ott kétévente egyszer ingyenes a kéményellenőrzés – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Az elmúlt szezonban még csak egy, az új bajnoki idényben azonban már két gödöllői futsal-csapat érdekelt a másodosztályú pontvadászat Keleti-csoportjában. A Magyar Kupa első fordulójában a Dunakeszi Kinizsi egységét – Nagy Roland és Magyar Zsolt (2-2), illetve Varsányi Botond, valamint Molnár Márton góljaival – 6-2 arányban felülmúló MAG-LOG Team CFT Gödöllő legutóbb a 25. helyen végzett az NB II-ben, az egyetemi hallgatókból verbuválódott Főnix Ifjúsági SE társulata viszont abszolút újonc. Azonosságnak számít, hogy mindkét formáció a Szent István Egyetem sportcsarnokában fogadja riválisait. Egymás ellen november 30-án játszanak. Az első fordulóban csak a FISE gárdája lépett pályára, mivel a MAG-LOG-osok meccsét a vendéglátó Alukonstrukt Ezüstcsikó KHE teremgondja miatt december 11-ére halasztották. Az újonc bemutatkozása jócskán hagyott kívánnivalót maga után…
NB II., Keleti-csoport, 1. forduló: Főnix ISE – Csenger Petőfi DSZ SE 1-22 (0-10) Gödöllői gólszerző: Jakab Máté (22. perc)