A gödöllői képviselőtestület tagjai a május 21-én lezajlott tanácskozásukon néhány perc alatt „megvitatták” a település előző évi gazdálkodásáról szóló beszámolót. A várost irányító grémium tagjai egyhangú szavazással elfogadták azt a határozati javaslatot, amit Gödöllő 2025. évi zárszámadásával kapcsolatosan a döntés-előkészítők megfogalmaztak.
Április 12-én eldőlt, hogy László Endre Márton, a Tisztelet és Szabadság Párt jelöltje nyerte el a gödöllői központú, Pest vármegye 6. számú választókerület egyéni országgyűlési képviselői mandátumát. Az új parlamentben kétharmados többséget szerzett Tisza Párt helyi jelöltje a kampány során nem élt azokkal a lehetőségekkel, amiket felkínáltunk számára. Ugyanakkor írásban jelezte, hogy „a választások után állok rendelkezésetekre”. Szaván fogtuk a frissen megválasztott honatyát.
Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
NB II., rájátszás a 25-27. helyekért: MTK Budapest– MAG-LOG Team CFT Gödöllő 6-7 (1-4)
A hármas versengés tabelláját három mérkőzés teljesítése után makulátlan mutatóval vezető, a 2014/2015-ös bajnoki idény utolsó ütközetére készülő gödöllőiek számára már egy döntetlen is a 25. hely megszerzését jelentette a kék-fehérek ellen, Csömörön.
Városunk csapata nem bízta a véletlenre a dolgot: 1-1 után zsinórban három góllal terhelte meg az MTK hálóját, így a második félidőben már gazdálkodhatott előnyével. Ezt sikeresen tették meg a gödöllői fiatalok, akik közül Gruber Bálint 3, Bencsik Roland 2, míg Berta Balázs és Leidál Márton 1-1 találattal járult hozzá a rájátszásbeli száz százalékos teljesítmény megőrzéséhez.
A gödöllői futsalosok 12 ponttal, 31-18-as gólkülönbséggel az 1. helyen végeztek az NB II-es bajnokság 25-27. helyeiért zajló rájátszásában. Összességében pedig az ország 34. legjobb futsal-együttesének vallhatják magukat. Más kérdés, hogy majdnem napra pontosan kilenc évvel ezelőtt, 2006. június 2-án magyar bajnoki címet ünnepelhetett a Gödöllői Bikák csapata.