Idestova 114 éve, 1911. november 25-én indult meg a HÉV-közlekedés Gödöllőn. A ma már H8-as jelzésű gödöllői HÉV-vonal első, villamosított szakasza a budapesti Keleti-pályaudvar és Cinkota között szállított utasokat. Később Kerepes lett a végállomás, majd átadták a forgalomnak a Kerepes és a gödöllői MÁV-állomás közötti, 12,8 kilométer hosszúságú szakaszt. A villamos- és gőzüzemre egyaránt berendezett pályatest felépítményét 30 kilogramm/folyóméter tömegű sínekből építették és 12 tonna tengelyterhelést engedélyeztek rajta. Érdekesség, hogy a „villanyos” eredetileg kék színű volt, zöldre az 1933-as cserkész-világtalálkozó idején festették.
Rongálás vétség elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen folytat eljárást a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya, mivel a jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint április 4-e és április 11-e közötti időszakban Csömörön, a Gloria Victis Emlékhelyen a falra felerősített emléktáblák közül kettőt szétzúztak, illetve egy fejfát és egy reflektort eldöntöttek.
A helyszín közelében lévő térfigyelő kamera felvételt készített három személyről, akik a gyanú szerint összefüggésbe hozhatók a bűncselekmény elkövetésével. A rendőrség munkatársai kérik, hogy aki felismeri a fényképeken látható személyeket vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Gödöllői Rendőrkapitányságon vagy tegyen bejelentést telefonon, a (06-28) 524-600-as számon, illetve az ingyenesen hívható (06-80) 555-111-es Telefontanú zöld számán (hétfőtől csütörtökig 8 és 16, pénteken 8 és13 óra között), vagy a 107-es, 112-es központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.