Kéményseprővel találkozni csak akkor hoz szerencsét, ha az otthonunkban találkozunk velük, amikor a házunk kéményét ellenőrzik. Ha jól működik az égéstermék-elvezetőnk, biztonságban tudhatjuk otthonunkat, családunkat. Magánszemélyeknek a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők a családi házakhoz nem mennek ki automatikusan. Az ellenőrzéshez időpontot kell egyeztetni. Az időpontfoglalás, ellenőrzés és – ha szükséges – a tisztítás is ingyenes. Ahol szilárd tüzelővel fűtenek ott évente egyszer, ahol gázzal, ott kétévente egyszer ingyenes a kéményellenőrzés – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Vannak napok, amikor már reggel érezni lehet, hogy minden perc számítani fog. Egy elhúzódó megbeszélés, egy váratlan telefonhívás vagy egy későn induló járat könnyen felboríthatja az egész napi tervet. Ilyenkor különösen sok múlik azon, mennyire tudunk rugalmasan alkalmazkodni a helyzetekhez. A RentBen szolgáltatásai éppen ezért lehetnek hasznosak azokban a napokban, amikor fontos, hogy ne a közlekedés vigye el az energiánkat.
Pest megyei III. osztályú bajnokság, Nyugati-csoport, 21. forduló:
Sződi BLSE – Gödöllői SK II. 1-0 (0-0)
Mivel a helyzetkihasználással ezúttal is hadilábon állt a második számú gödöllői tizenegy, Legéndi György csapatának azzal kellett szembesülnie, hogy a tabellán négy hellyel mögöttük tanyázó házigazdák szűk tíz perccel a végső sípszó előtt szerzett góljukkal elorozzák előlük a három bajnoki pontot.
A harmadik helyért csatázó GSK II-nek azért is fájó a nem kalkulált fiaskó, mert sikerük esetén a vizitálók némiképp meglóghattak volna a fordulóban ugyancsak elvérzett riválisaiktól. A gödöllői legénységre néhány napon belül két fontos ütközet vár. Május 1-jén, szerdán 15 órakor a második helyezett Fót otthonában pótolják a 16. fordulóban elmaradt meccset, majd május 5-én, vasárnap 16.30 órakor a szintén a bronzéremre vágyó Őrbottyán egysége látogat Gödöllőre, a Táncsics Mihály úti sportcentrumba.
A Gödöllői SK II. együttese 32 ponttal, 36-31-es gólkülönbséggel a táblázat 3. helyén áll.