A gödöllői képviselőtestület tagjai a május 22-én lezajlott tanácskozásukon vitatták meg a település előző évi gazdálkodásáról szóló beszámolót. A várost irányító grémium május 11 igen szavazattal (lokálpatrióta klubos képviselők és Kovács Barnabás – TEVE Egyesület) és 3 tartózkodással (GDL Pelikános képviselők) elfogadta azt a határozati javaslatot, amit Gödöllő 2024. évi zárszámadásával kapcsolatosan a döntés-előkészítők megfogalmaztak.
Akárcsak tavaly, idén is májusban érkezett el az a pillanat, amikor a várost irányító grémium tagjai megismerhették a Gödöllő Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság egy évvel korábban végzett tűzvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, amit május 22-én Szigeti Róbert tűzoltó alezredes, gödöllői tűzoltóparancsnok és Kristóf Sándor tűzoltó alezredes, a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője terjesztett a városatyák elé.
Ahogy arra számítani lehetett, a gödöllői csapat könnyedén nyert az NB II-es formáció otthonában. Mivel a két társulat között osztálykülönbség van, a kiírás értelmében a továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el. Városunk hatosa zsinórban hetedszer került be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. Sorsolással dől majd el, hogy Ludvig Zsolt együttese kivel játszik a fináléba jutásért. A lehetséges ellenfelek körét várhatóan a Vasas, a Békéscsaba és az Aluprof-TF csapatai alkotják.
A találkozó után Ludvig Zsolt úgy nyilatkozott, örül a győzelemnek, és reméli, hogy a négyes döntőben hazai közönség előtt játszhat majd csapata.
A TEVA-Gödöllői RC eddig négyszer nyert érmet a Magyar Kupában. A legnagyobb siker a 2011-ben megszerzett ezüst medália volt. Emellett városunk csapata három alkalommal (2007, 2009 és 2012) végzett a harmadik helyen.