Idestova 114 éve, 1911. november 25-én indult meg a HÉV-közlekedés Gödöllőn. A ma már H8-as jelzésű gödöllői HÉV-vonal első, villamosított szakasza a budapesti Keleti-pályaudvar és Cinkota között szállított utasokat. Később Kerepes lett a végállomás, majd átadták a forgalomnak a Kerepes és a gödöllői MÁV-állomás közötti, 12,8 kilométer hosszúságú szakaszt. A villamos- és gőzüzemre egyaránt berendezett pályatest felépítményét 30 kilogramm/folyóméter tömegű sínekből építették és 12 tonna tengelyterhelést engedélyeztek rajta. Érdekesség, hogy a „villanyos” eredetileg kék színű volt, zöldre az 1933-as cserkész-világtalálkozó idején festették.
Miután tegnap este mintegy száz, az Elég volt! szavakat skandáló fiatal a gödöllői városháza elé vonult, felhívást tett közzé a Szent István Egyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzata, amiben közös tiltakozásra szólított fel a kormány december 5-i ülésén elfogadott államilag finanszírozott felsőoktatási keretszámok ellen.
A Szent István Egyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzata megalapozatlannak és ésszerűtlennek tartja a kormány döntését, ami negatívan érinti az ifjúság azon részét, akik jelenleg hallgatók, illetve akik a jövőben tanulmányaikat a felsőoktatásban kívánják folytatni.
Értelmetlennek tartják az államilag finanszírozott felsőoktatási keretszámok ilyen drasztikus csökkentését, amivel a jelen értelmiségének utánpótlását, a jövő értelmiségének fejlődését gátolják meg.
A Szent István Egyetemi Hallgatói Önkormányzata – jogosítványával élve – ellenáll és megvédi az érdekképviseletébe és azon kívülre tartozókat, mind a jelenlegi, mind a jövőbeli hallgatókat, illetve az oktatókat és a dolgozókat!
A szervezet gödöllői illetékesei kérnek mindenkit, hogy csatlakozzanak felhívásunkhoz, és minél többen legyenek ott december 12-én, szerdán 17 órakor a B-kollégium előtt.