A gödöllői képviselőtestület tagjai a május 21-én lezajlott tanácskozásukon néhány perc alatt „megvitatták” a település előző évi gazdálkodásáról szóló beszámolót. A várost irányító grémium tagjai egyhangú szavazással elfogadták azt a határozati javaslatot, amit Gödöllő 2025. évi zárszámadásával kapcsolatosan a döntés-előkészítők megfogalmaztak.
Április 12-én eldőlt, hogy László Endre Márton, a Tisztelet és Szabadság Párt jelöltje nyerte el a gödöllői központú, Pest vármegye 6. számú választókerület egyéni országgyűlési képviselői mandátumát. Az új parlamentben kétharmados többséget szerzett Tisza Párt helyi jelöltje a kampány során nem élt azokkal a lehetőségekkel, amiket felkínáltunk számára. Ugyanakkor írásban jelezte, hogy „a választások után állok rendelkezésetekre”. Szaván fogtuk a frissen megválasztott honatyát.
Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
2010. október 11. Négy évvel ezelőtt a gödöllői önkormányzat tagjai többségi szavazással zöld utat biztosítottak az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos felújítására és korszerűsítésére vonatkozó önkormányzati pályázati támogatás feltételeiről szóló helyi rendeletnek.
Elvileg tehát meg lett volna a lehetősége annak, hogy az érintett társasházi közösségek bekapcsolódjanak az országosan meghirdetett, aktuális panelprogramba, ám a város költségvetésében a rendeletalkotás óta eltelt években egyszer sem képeztek anyagi fedezetet arra, hogy a települést irányító grémium pénzzel is beszálljon a sok helyen egyre aktuálisabbá váló rekonstrukciós folyamatba.
Ettől függetlenül, a közösségek – ha tehetik – minden lehetőséget megragadnak, hogy elsősorban a nyílászárók cseréjével, illetve homlokzati szigetelésekkel energiatakarékossá tegyék otthonaikat. Napjainkban is zajlanak ilyen jellegű beruházások a helyi lakótelepeken, aminek forrását részben a felújítási alap, részben pedig a kamattámogatott hitel képezi.
Választási ígéreteiben szinte minden jelölőszervezet megemlíti, hogy a jelenlegi állapotot ki kell lendíteni a holtpontról. A kérdés csupán az, hogy az október 3-a után hivatalba lépő gödöllői képviselőtestület tagjai milyen mértékű prioritást szánnak majd a szórólapokon kétségtelenül jól festő panelprogram-üzenetnek.