Sportlövészet, Európa-bajnokság: értékes helyezésekkel bújtak meg a mezőnyben a gödöllői juniorok

2024-02-26 18:14:27

Február 26-a és március 3-a között Győr a házigazdája az olimpiai kvótaszerző (a férfiaknál és a hölgyeknél egyaránt 2-2 egyéni kvóta szerezhető a 2024-es párizsi játékokra) sportlövő légfegyveres Európa-bajnokságnak. A kezdeti napokban a junioroké a főszerep a Rába-parton, köztük a MATE-Gödöllői EAC színeiben induló, Szucsák Mátyás szakmai irányításával készülő légpuskásoké, Ferik Csilláé, Dénes Andrásé és Lévai Csongoré.

Február utolsó hétfőjén, a juniorkorú légpuskás fiúk 10 méteres egyéni versenyében (51 induló) Lévai Csongor a 20. (622,4 kör), Dénes András pedig a 34. helyet (618,4 kör) szerezte meg. Az Európa-bajnoki aranyérmet a magyar Kálmán Bálint nyakába akasztották.
A Kálmán Bálint, Török Ferenc, Dénes András összetételű magyar csapat a 7. pozícióban (1865,1 kör) zárta a versenyszámot. Az aranyérmet az osztrákok nyerték.

A lányok 10 méteres légpuska számában (89 induló) Ferik Csilla 35. helyen végzett (622,2 kör), míg a Vintze Regina, Toma Réka, Ferik Csilla alkotta magyar trió az 5. legjobb lett a csapatok versengésében (1870,5 kör). Egyéniben a norvég Synnoeve Berg diadalmaskodott, csapatban pedig a szerbek lettek az elsők.