Atlétika mezeifutó Eb: a 73. helyen ért célba a gödöllői Lesták Ármin az U20-asok versenyében

2023-12-10 15:25:00

December 10-én a brüsszeli Laeken Park volt a helyszíne a mezeifutó Európa-bajnokságnak, ahol nemenként három-három korosztályban (felnőtt, U23 és U20) álltak rajthoz a versenyzők. Az U20-as fiúk 6 kilométeres távot teljesítő mezőnyében érdekelt volt a MATE-Gödöllői EAC fiatalja, Gadanecz György tanítványa, Lesták Ármin is, aki 18:39 perces időeredménnyel – harmadik legjobb magyarként – a 73. helyen ért célba a 92 induló közül.

Csapatban a magyar srácok (Karsai Gábor 18., Kovács Ferenc Soma nem ért célba, Árvai Róbert 71. és Lesták Ármin) 162 összesített helyezési számmal a 12. legjobb eredményt érték el a 15 formációt tömörítő mezőnyben.