Európa Játékok: gödöllői lányok is hozzájárultak az elitosztályba jutott magyar atléta-csapat kiváló teljesítményéhez

2023-06-22 20:05:17

Mészáros Eszter és Pekler Zalán sportlövők sporttörténeti aranyérme napján az egy nappal korábban a 4x100 méteres női váltóval országos csúcsot elért Sulyán Alexa, valamint Simon Virág egyaránt rekortánra lépett a Lengyelországban zajló Európa Játékok csapat Európa-bajnokságán, a Divízió 2-ben.

Körmendy Katalin 18 éves tanítványa 200 méteres síkfutásban állt rajthoz, ahol 23,25 másodperces idővel (pályafutása második legjobb ideje) futamában a 2. helyen végzett, összesítésben pedig – ciprusi és luxemburgi riválisa mögött – a 3. pozícióban zárt, ezáltal 14 ponttal támogatta az elitosztályba első helyen (456,5 pont) feljutott magyar csapat teljesítményét.

A másik MATE-Gödöllői EAC-os atlétalány, Simon Virág a nap zárószámában, a 4x400 méteres mix váltó A jelű futamában – Kovács Árpád, Rapai Fanni és Wahl Zoltán társaságában – befutóemberként 3:17,42 perces óraállásnál, szezoncsúccsal, ötödikként ért célba. Ez összesítésben is az 5. helyezést jelentette a magyar staféta számára (12 pont).