Atlétika EYOF: Kriszt Sarolta negyedik lett 200 méteren

2022-07-28 19:24:01

Július 24-e s 30-a között a szlovákiai Besztercebánya a házigazdája a 2022-es, XVI. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak (EYOF), ahol tíz sportág (atlétika, cselgáncs, kerékpár, kézilabda, kosárlabda, művészi torna, röplabda, úszás, tenisz, tollaslabda) fiataljai versenyeznek egy héten át.

Városunkat két atléta, az újdonsült ifjúsági Európa-bajnoki ezüstérmes Kriszt Sarolta, valamint Fodor Péter képviseli a rangos viadalon. Körmendy Katalin tanítványai közül Saci 200 méteren és a sprintváltóban, Peti 400 méteren és a sprintváló tagjaként áll(t) rajthoz a MATE-Gödöllői EAC kötelékéből.

Július 25-én Fodor Péter előfutamában – 50,42 másodperces egyéni csúccsal – az 5. helyet szerezte meg 400 méteren, amivel nem jutott tovább. Végül a 17 indulót számláló mezőnyben a 12. legjobb lett.

A megnyitón a magyar csapat egyik zászlóvivőjeként részt vett Kriszt Sarolta július 27-én lépett először a besztercebányai rekortánra: a 200 méteres síkfutás (22 induló) harmadik előfutamát 24,43 másodperces idővel megnyerte, és bejutott a július 28-i középdöntőbe (legjobb 16). Itt az első futamban volt érdekelt Saci, aki 24,69 másodperces idejével szoros versenyben a második helyen végzett, és ezzel döntős lett. Az esti fináléban a gödöllői tehetség a 3-as pályán vágott neki a távnak, amit 24,41 másodperc alatt teljesített. Ennél jobban ez csupán a horvát (24,05 mp), a lengyel (24,30 mp) és az olasz riválisnak (24,33 mp) sikerült, így Kriszt Sarolta a 4. pozíciót szerzete meg.

A sprintváltók (100-200-300-400 méter) előfutamait július 29-én, pénteken, a délelőtt órákban rendezik meg a besztercebányai EYOF-on.