Kézilabda: küzdelmes meccset nyertek a gödöllői fiúk

2021-09-18 19:08:18

NB II. Északi-csoport, 1. forduló:
Pilisvörösvári KSK – Gödöllői KC 28-32
(12-15)

Az elmúlt bajnoki idényben a gödöllőiek idegenben (29-26), majd hazai pályán (33-27) is felülmúlták riválisukat, akik végül a 8. pozícióban zárták a pontvadászatot. Bartos Gábor együttese a 4. helyen végzett, ám ez önmagában nem volt elegendő ok arra, hogy a vendégek ölébe hulljon a két pont.

Annak ellenére, hogy egy hétméterest is elhibáztak villámrajtot (0-3) vettek a gödöllőiek, akik az első játékrészben 6-6 után mindig vezettek, és a félidő végéig megtartották háromgólos előnyüket.
A 38. percben négy góllal vezetett a vendégcsapat, amely tíz perccel később azzal szembesült, hogy a házigazdák három egységet ledolgoztak hátrányukból (24-25). A végső sípszó előtt bő négy perccel hat találattal húzott el a GKC legénysége, majd a 12 gólig jutott Márkus Béla vezérletével kínosan ügyelt arra, hogy ne engedje ki a kezéből a küzdelmes meccsért járó két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 2 ponttal, 32-28-as gólkülönbséggel az 5. helyen áll az NB II. Északi-csoportjának tabelláján. Következik: Gödöllői KC – Balassagyarmati Kábel SE szeptember 26., vasárnap 18 óra (ifi 16 óra), Hajós iskola tornacsarnoka. Védettségi igazolvánnyal megtekinthető!

Ifjúságiak (III. osztály B-csoport): Pilisvörösvár – Gödöllői KC 24-29 (12-14)