Sportlövészet: ezüstre fényesítette tavalyi junior Európa-bajnoki érmét Mészáros Eszter

2021-05-22 18:52:18

A tavalyi bronz után, idén ezüstérmet nyert Mészáros Eszter, a Gödöllői EAC olimpiai kvótával rendelkező sportlövője a juniorok 10 méteres légpuska számában a horvátországi Eszéken zajló Európa-bajnokság május 22-i nyitónapján. Szucsák László tanítványa a selejtezőből a legjobb eredménnyel (628,1 kör) került be a nyolcas döntőbe, ahol lengyel riválisa mögött a második helyen végzett.

Az ugyancsak gödöllői Klenczner Márton 615,6 körös teljesítménnyel a 25. helyet szerezte meg a junior puskások 10 méteres versenyszámában.

A kontinensviadalon a Gödöllői EAC sportlövő szakosztályát képviselő harmadik versenyző, Lovász Dorina a jövő hét második felében, a felnőttek között tarthat majd célra. Fotó: Földi Imre