Röplabda: szoros játszmák megnyerésével értek révbe a gödöllőiek

2019-03-23 20:46:55

NB I. Liga, kvalifikáló kör a 11-14. helyekért, 3. forduló:
Palota Volley – Gödöllői RC 0-3
(-26, -24, -20)

Miután a DVTK legyőzésével az előző forduló után biztossá vált, hogy a gödöllői lányok a 11. helynél alább nem végezhetnek a bajnokságban, gyakorlatilag edző- és felkészülési jellegű mérkőzésekkel zárhatják a pontvadászatot. A még hátralévő derbik közül az első megmérettetés Rákospalotán várt Szabados István együttesére.

A mindent egybevetve szoros játszmákkal lezajlott összecsapás ékes példája volt annak, hogy az eredmény ránézésre csalóka lehet. A gödöllői lányok az első két szettet nem tudták 25 pontnál befejezni, viszont mindkétszer rákényszerítették akaratukat a hazai társulatra, majd a harmadik felvonásban megadták a kegyelemdöfést.

A Gödöllői RC csapata 40 ponttal, 48-40-es szett- és 1.895-1.857-es pontaránnyal az NB I. Liga 11-14. helyekért zajló kvalifikáló körének 1. helyén áll. Következik: TFSE – GRC március 31., vasárnap 18 óra.