2019-03-17 19:06:44

NB I. Liga, kvalifikáló kör a 11-14. helyekért, 2. forduló:
Gödöllői RC – Diósgyőri VTK FUX 3-2
(13, 19, -25, -20, 13)

Egyetlen csapat volt az alsóházi mezőnyben, amely matematikailag még befoghatta volna a minitabella élén álló gödöllői hatost: ez a Diósgyőr. Más kérdés, hogy a találkozó előtt 13 pont volt a Szabados István által dirigált hazai gárda előnye.
A fordulatokban bővelkedő ütközet után ez a különbség nőtt, méghozzá olyan mértékűre (14 pont), hogy a gödöllői csapattól már senki nem tudja elvenni a 11. helyet (mivel már csak 12 pont szerezhető).

Ám, amíg idáig eljutottak a felek, történt egy és más az összecsapás során. Kezdjük azzal, hogy a hazai együttes az első két játszmában – főként támadószerváinak köszönhetően – alaposan helybenhagyta a miskolciakat. A kialakult erőfölény hatására Szabados István a második szettben, 18-9-es gödöllői vezetésnél becserélte a fiatalokat, akikkel ugyan a játékrészben révbe ért, ám a vendégeknek adott felzárkózási lehetőség a harmadik és a negyedik játszmában visszaütött. Ehhez, persze, az is kellett, hogy a vizitálók elszántan harcoljanak, a vendéglátók pedig egy kicsit elkényelmesedjenek.
A mindent eldöntő ötödik felvonásban egy ideig úgy tűnt (4-8, majd 7-10), hogy a DVTK fordítani tud, de 10-10 után új minimeccs kezdődött, aminek váltott pontszerzéséből a kék mezes házigazdák jöttek ki jobban.

A Gödöllői RC csapata 37 ponttal, 45-40-es szett- és 1.816-1.787-es pontaránnyal az NB I. Liga 11-14. helyekért zajló kvalifikáló körének 1. helyén áll. Következik: Palota Volley – GRC március 23., szombat 18 óra.