Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Az október 19-i adásban egyfelől a TÉRFÉL stúdiójában, másrészt pedig külső helyszínen beszélgettünk aktuális vendégeinkkel. A Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös, sportról szóló magazinműsorának 29. epizódja az alábbi érdekességekkel szolgál:
Országos bajnoki címet nyert Balu, a tizenéves motoros Nem esett messze az alma a fájától. A mondás különösen igaz a Surányi-család két tagjára, az NB I/B-ben egykoron gödöllői színekben bronzérmes kézilabdázóra, Zoltánra és tizenéves fiára, a gyorsasági motorversenyző Balázsra, aki nemrégiben országos bajnoki címet szerzett. Balu Spanyolországban pattan nyeregbe novemberben.
Madár Kistarcsán: kiütötték, felállt és világbajnok lett Madárként ismeri az ökölvívó világ. Pályafutása során nem úszta meg, hogy ne kerüljön padlóra. Onnan azonban kitartó munkával felállt, és olimpiai bronzérmes, majd amatőr és profi világbajnok lett. A kistarcsai általános iskolában vendégeskedett Erdei Zsolt, aki a TÉRFÉL munkatársának kérdéseire is válaszolt.
NB II-es szinten próbálnak szárnyalni a Gödöllői Sasok Közel 70 éve honosodott meg Gödöllőn a férfi röplabda, ami – a korábbi sikerek ellenére – kis híján feledésbe merült. Tíz éve Wirnhardt Oszkár nekilátott a férfivonal újjáélesztésének. Kitartó munkája eredményeként a Gödöllői Sasok fantázianévre hallgató formáció napjainkban az NB II. Nyugati-csoportjában játszik. Az idáig vezető útról vallott a tréner, és a kezdetektől vele tartó ütőjátékosa, Szabados Zsombor.