Nem töltötték be a szerepüket az önkormányzati adóhatóságok a helyi iparűzési adóbevételek beszedésében, mivel a 2018-2020. években az adóigazgatási feladatok ellátása során nem gondoskodtak a jogszabályi előírások betartásáról és az önkormányzat adórendeletében foglaltak érvényre juttatásáról. Az önkormányzati adóhatóságok nem tettek meg mindent annak érdekében, hogy a rendelkezésükre álló, az adóbevételek realizálása érdekében lehetővé tett eszközökkel a helyi iparűzési adó bevételeket eredményesen realizálják – olvasható az Állami Számvevőszék (ÁSZ) hírportálunknak megküldött jelentésében.
Tavaly októberben, idén pedig júniusban érkezett el az a pillanat, amikor a várost irányító grémium tagjai megismerhették a Gödöllő Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság 2021-ben végzett tűzvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, amit Szigeti Róbert tűzoltó őrnagy, gödöllői tűzoltóparancsnok és Ürmös Károly tűzoltó alezredes, a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője terjesztett a városatyák elé.
A környezettudatosság napjaink egyik kiemelt közéleti témája – kifejezetten az EFOTT célközönségét jelentő fiatalok életében –, így a fesztivál szervezői arra vállalkoztak, hogy a házigazda szerepét betöltő Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) segítségével egy igazán zöld rendezvényt hoznak létre.
Hét kategóriában hirdették meg a Magyarország Legszebb Birtoka 2018 elnevezésű versenyt, aminek lebonyolítása három szakaszból állt. A jelölés május végéig tartott, amit – a közönségdíjas kiválasztása érdekében – július végéig online szavazás követett a közösségi oldalon. Eközben az egyes kategóriák győzteseit több mint 20 fős grémium tagjai (szakmai zsűri, az alapítók képviselője, valamint a kategória támogatójának képviselője) választották ki előszűréssel, és a döntősök meglátogatásával.
Az első helyezettek a szeptember 15-én megrendezett, díszvacsorával egybekötött gálaesten vehették át a díjakat. A győztesek között ott volt a gödöllői székhelyű Specialmix Kft. is, amelynek ügyvezető igazgatója, Kisgergelyné Király Andrea (képen) a kertészet kategóriában örülhetett a legjobbnak járó elismerésnek.
Az alábbi kisfilmben látható Specialmix Kertészeti Kft-ről dióhéjban tudni érdemes, hogy Gödöllőn, az M31-es autóút mellett, 10 hektáros területen gazdálkodik. 1992 óta foglalkoznak faiskolával, ezt a telephelyüket 1999-ben, zöldmezős beruházás keretében kezdték építeni, 2004-re minden fontos infrastruktúra elkészült. Fő profiljuk a díszfaiskolai termesztés, a kertészeti földkeverék gyártás, illetve a fenyőkéreg feldolgozás. Területükön 2,5 hektáros a konténertelep és 5 hektáros a szabadföldi terület, ahol földlabdás örökzöldeket termesztenek. Fűthető növényházban folyik az örökzöldek és cserjék szaporítása, a kéregfeldolgozást, földkeverék-gyártást és csomagolást pedig a 840 négyzetméteres üzemcsarnokban végzik korszerű gépekkel, berendezésekkel. A faiskola közel 300 féle örökzöldet és 350 féle díszcserjét kínál. Választékukban különleges fenyőoltványok is megtalálhatók, valamint az idénynek megfelelő sziklakerti évelők, illetve az egyre szélesebb választékban tartott lombos díszfák is. A faiskolát saját fúrt kútjuk látja el öntözővízzel, amit előzőleg egy tározó tóban melegítenek fel, és onnan történik a locsolás. 2015-ben az üzemcsarnok teljes tetejére napelemeket telepítettek, ami az éves villamosenergia-szükségletüket fedezi. Idén akkreditált gyakorlati hellyé váltak a középiskolás duális képzésben. Körülbelül 20 éve fogadnak kertészeti képzésben résztvevő egyetemistákat gyakorlati órákra, valamint hallgatókat több hónapos szakmai gyakorlatra. Partnereiknek, vásárlóiknak 10 éve szerveznek szakmai továbbképzést a téli hónapokban.