Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
A 2018-as esztendőben február 9-én jelentkezett először – mindent egybevetve, tizenhatodszor – a TÉRFÉL, a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös magazinműsora a sportról, Gödöllő sportjáról, illetve a gödöllői térség sportjáról. A várhatóan június közepéig tartó időszakban kétheti rendszerességgel készül új adás: elképzelésünk szerint mindegyikben legalább három, érdekes és aktuális témában várunk vendégeket a stúdióba.
Edzője fia a példaképe a gödöllői utánpótlás válogatott röplabdás lánynak Az évnyitó adás első részben Vecsey Fanni, a Penta-Gödöllői RC utánpótlás válogatott röplabdázója, és edzője, Grózer György osztotta meg gondolatait, arról, hogy a mindössze 14 és fél éves gödöllői lány meghatározó játékosa az áprilisi bulgáriai U17-es Európa-bajnokságra kijutott nemzeti csapatnak. Felfedtük Fanni két titkát is: példaképe edzője fia, kedvenc országa pedig a csupán 11 ezres lélekszámú óceániai szigetország, Tuvalu.
Őszintén, de pozitívan gondolkodva a helyi futsal-csapat gondjairól Az adás második részében dr. Lajos Attilával, a Covritas Futsal Team Gödöllő szakosztály-igazgatójával elemeztük az NB II. Keleti csoportjában szereplő együttes eddig, nem túl acélos teljesítményét. A szakvezető bízik a döntően fiatalokból álló csapat feltámadásában.
Egyelőre alkalmatlan az önkormányzati telek a röplabda-csarnok megépítésére Műsorunk harmadik fejezete főként a gödöllői röplabdások munkacsarnokáról és a TAO-támogatásban rejlő lehetőségekről szólt. Pánczél Ottó Péterrel, a Penta-Gödöllői RC elnökével jártuk körbe a témákat. A kritikus megjegyzésektől sem mentes interjú során – többek között – kiderült: az önkormányzat által kijelölt telek egyelőre nem alkalmas a fejlesztésre.