Gödöllői fociszombat: egy igen, kettő nem

2016-03-12 17:12:20

Pest megyei I. osztályú bajnokság, 18. forduló:
Tura VSK – Gödöllői SK 3-1
(0-0)

Kilenc pont választotta el a riválisokat a mérkőzés előtt a tabellán. A gödöllői tizenegy javára. Kilencven perc elteltével a helyzet annyiban változott, hogy a turaiak hat pontra megközelítették Szász Ferenc társulatát.
Az első félidő még nem hozott gólt, ám a második játékrész hazai találattal indult, amihez az „öltözőben rekedt” gödöllői legények tétovaságukkal asszisztáltak. Szűk negyedóra elteltével Koziorowski Richárd egy kapu előtt kavarodás után a házigazdák hálójába terelte a bőrgolyót, majd 1-1 után inkább városunk csapata próbálkozott. Más kérdés, hogy a turai játékos lába sült el, ezáltal újra a vendéglátók jutottak előnyhöz, amit szűk tíz perccel a lefújás előtt tovább növeltek, az ekkor már igazi átütőerő nélkül futballozó GSK ellen.
A Gödöllői SK csapata 25 ponttal, 17-20-as gólkülönbséggel a tabella 7. helyét foglalja el. Következik: Taksony SE – Gödöllői SK március 19., szombat 15 óra.

Az alacsonyabb szintű megyei osztályokban szereplő gödöllői csapatok közül a GSK II. volt könnyebb helyzetben, és – temérdek kihagyott gólszerzési lehetősége ellenére – fölényesen nyert is. A képen kék mezben a kétszer eredményes Tóth Bence látható. Az egyetemi formáció alsóházi rangadót játszott, amin meddónek bizonyult, így törvényszerű volt, hogy elvérzett.

Pest megyei II. osztályú bajnokság, Közép-csoport, 18. forduló:
Gödöllői EAC-SZIE – Kistarcsai VSC 0-2
(0-0)
A GEAC-SZIE csapata 15 ponttal, 34-52-es gólkülönbséggel a csoport táblázatának 13. helyezettje.

Pest megyei III. osztályú bajnokság, Közép-csoport, 18. forduló:
Gödöllői SK II. – Pestszentlőrinci SFA 5-1
(1-1)
Gödöllői gólszerzők: Tóth Bence, Pakuts Barna (2-2), Gráczer Krisztián.
A Gödöllői SK II. csapata 32 ponttal, 54-33-as gólkülönbséggel a tabella 7. helyén áll a csoportban.