Csúfos újpesti vereséggel kezdte a negyeddöntő párharcát a gödöllői röplabda-csapat

2016-03-12 18:11:44

NB I., rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Újpesti TE – TEVA-Gödöllői RC 3-0
(14, 13, 14)

Az alapszakasz mérkőzésein mindkét csapat idegenben nyert a másik ellen. Tavaly december 6-án a gödöllői lányok – 0-2-ről fordítva – 3-2-re diadalmaskodtak a fővárosban, február 25-én pedig a lila-fehérek 3-1 arányban győztek városunkban. A „sorminta” folytatása a Szabados István által irányított TEVA-hatosnak kedvezett volna.

Teljesen megbukott a gyakorlatban az elméleti vágyakozás. Olyannyira, hogy a játék minden elemében hatékonyabb, emellett kevesebb hibával teljesítő házigazdák egyik szettben sem engedték 10 pontos különbségen belülre a sokszor vérszegényen fogadó és ebből eredően támadásban is veszélytelenül röplabdázó gödöllői alakulatot, amely a látottak alapján az esélytelen nyugalmával készülhet a folytatásra…

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, az UTE javára. A második találkozót március 16-án, szerdán 18 órától rendezik meg a gödöllői egyetem sportcsarnokában.