Erdélyi Zsófi elfáradt a maraton végére

2012-08-05 14:52:33

A gödöllői sportolók londoni olimpiai különítményének harmadik – egyben utolsó – tagja, a hosszútávfutó Erdélyi Zsófia a déli órákban vágott neki a 42.195 méter hosszú, 18 méter szintkülönbségű maratoni távnak az angol főváros központi részén kijelölt pályán.

A sportág alapjait a Gödöllői EAC szakmai stábjától Erkel iskolás diákként elsajátító, 25. életévében járó, tanulmányait az Egyesült Államokban folytató Erdélyi Zsófia január 15-én Houstonban biztosította be pályafutása első indulását ötkarikás világeseményen. Csoma Ferenc júliustól itthon készülő tanítványa azon a viadalon 5. lett, és 2:36.56 órás időeredménye négy másodperccel jobb volt, mint az olimpiai A-szint.

Londonban összesen 118-an álltak rajthoz a maratoni távon. A résztvevők egy rövid (3,5 kilométer), és három hosszú (egyenként közel 13 kilométer) kört teljesítettek, miközben érintették a Temze Westminster-hídját, és egy jókora szakaszt a folyó partján futottak.

A május elején elszenvedett csípőizom-sérülése miatt többhetes kihagyásra kényszerült gödöllői lányon kívül további két magyar hölgy, Kálovics Anikó és Rakonczai Beáta is szerencsét próbált a mezőnyben. A rajt idején a levegő hőmérséklete ideális, 18 fokos volt, azonban a szemerkélő eső és az ettől nedvessé vált úttest némiképp zavarta a futókat.

Öt kilométernél Zsófi a 100. volt 18:08 perces idővel, majd az alábbi pozíciókat foglalta el.
40 kilométer: 95. hely (2.36:20 óra)

A táv második felében folyamatosan lassuló tempóban futó Erdélyi Zsófia 2.44:45 órás idővel a 92. helyen, haladt át a célvonalon. A magyar indulók közül – a 85. helyen végzett Rakonczai Beáta mögött – a második legjobb lett. Kálovics Anikó a 95. helyen zárt. A londoni olimpia női maratoni versenyének távját 107-en teljesítették.