Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Sisi kedvenc ízeivel álmodták meg a Gödöllő60 fagylaltot

2026-04-29 11:50:06

Mandula, ibolya és meggy: ezek az összetevői annak a jubileumi fagylaltnak, amit a nemzetközi díjas Sissi Fagyizó készített Gödöllő várossá nyilvánításának hatvanadik évfordulójára. A „Gödöllő60” névre keresztelt fagyi Erzsébet királyné (Sisi) kedvenc édességeit éleszti újjá modern formában.
A jubileumi év tiszteletére a városban működő, családi Sissi Fagyizó különleges receptúrát hozott létre. A vállalkozás ezzel a gasztronómiai ajándékkal kíván köszönetet mondani a településnek, amely másfél évtizede ad otthont kézműves műhelyüknek.

A „Gödöllő60” fagylalt megálmodásakor olyan ízvilágot kerestek a készítők, ami egyszerre elegáns és szorosan kötődik a helyi történelemhez, valamint a város természeti adottságaihoz. A választás az ibolyára, a mandulára és a meggyre esett: a receptúra ugyanis közvetlen utalás Erzsébet királyné történelmi alakjára és a gödöllői kertek egykori gazdagságára is.

Köztudott volt a királyné szenvedélyes rajongása az ibolya iránt: ez volt a kedvenc virága, és az ebből készült finomságokat is kereste. A királyi elegancia mellett az alkotók a településre jellemző, itt termelt alapanyagokat is beemelték a koncepcióba. A városhoz szorosan kötődik a meggy és a mandula: Gödöllő alapítójának tartott I. Grassalkovich Antalnak számos nagy kiterjedésű gyümölcsöse volt, amik emlékét a mai napig több utcanév is őrzi. Ezt a kettős örökséget ötvözi az új íz: a lágy mandulafagylaltot ibolyás meggyszósz és roppanós mandularéteg teszi teljessé.

A receptúra alapját Koncz Andrea fagylaltmester tapasztalata adja, aki férjével, Koncz Jánossal már 36 éve készít fagylaltot. Nevükhöz az évek során számos elismerés fűződött: a Sissi csapata korábban elnyerte már Az Év Balatoni Fagyija címet, valamint többszörös dobogós helyezettje és különdíjasa volt Az Év Fagylaltja versenynek. A hazai sikerek mellett a fagyizó nemzetközi szinten is a szakma élvonalába tartozik: 2025 szeptemberében az olaszországi Scirubetta Fesztiválon – egyedüli magyarként – vehették át a rangos „Minőség Mestere Díjat”.
- Gödöllő tizenöt éve nemcsak a munkánk helyszíne, hanem az otthonunk is. Itt vált valóra az álmunk, és itt találtunk olyan közösségre, amely az első naptól kezdve támogat minket. A Gödöllő60 fagylalt nem csupán egy recept: ez a mi személyes ajándékunk és köszönetnyilvánításunk a városnak – fogalmazott Koncz Andrea. Forrás: BE Comms kommunikáció


Kulturális programok a gödöllői kastélyban
Kulturális programok a gödöllői kastélyban

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online